OP_FAB

czwartek, 16 września 2010

Nowy świat Новий Cвiт


Jest to miejscowość,a właściwie rezerwat przyrodniczy koło Sudaku. Jest to miejsce OBOWIĄZKOWE. Wejście na teren parku kosztuje 10 hrywien, ale to jedne z najlepiej wydanych hrywienek...no może z wyjątkiem REVO,ale o tym kiedy indziej. Park niestety od tego roku jest częściowo zamknięty z powodu nierozwagi zwiedzających, ale i tak jest co zwiedzać. Jest tam pełno zatoczek, jaskiń. Są też plaże, ze słynną Carską Plażą ( niedostępną już dla zwiedzających, poslednie foto). Jeszcze kilka słów odnośnie warunków, spacer po parku nie należy do najłatwiejszych - dziewczęta, japoneczki niet, szpileczki niet. Trzeba też zaopatrzyć się w wodę(albo tak jak my w piwo), gdyż słońce grzeje niemiłosiernie,a nie zawsze uda się znaleźć jakiegoś obwoźnego sprzedawcę napojów.

Jak dojechać? najprościej marszrutką z Sudaku (1,5 hrn), gdy wysiądziemy trzeba zejść ścieżką do morza po czym kierować się w prawo. Wejście jest zamaskowane, ale znaki informujące, że dalej już nie można kupić wody są dobrą oznaką. Można też zacząć zwiedzanie z drugiej strony (od strony bazaru). Miejscowi napewno wskażą drogę.

Inną atrakcją jest twierdza genueńska, niestety zażądali od nas 40 hrn od osoby, co jest jawnym ździerstwem. Obeszliśmy się widokiem z baszty Panieńskiej...

10 komentarzy: